Gry planszowe dla dorosłych

Gry planszowe dla dorosłych

Planszówki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, gwarantując przyjemną i pogłębiającą więzi rozrywkę. Jakie gry planszowe dla dorosłych dostępne w internecie będą najlepsze na wieczór ze znajomymi lub rodziną?

Gry jednoczące pokolenia

Pośród gier planszowych warto wybrać te, które jednoczą pokolenia. “Kolejka” czy “Jak to wtedy było?” to tytuły idealne do rozgrywki ze starszymi członkami rodziny – rodzicami lub dziadkami. Oparte są o realia PRL-u, dzięki czemu zachęcą do rozmów na temat minionych czasów. W “Kolejce” musimy zmierzyć się ze słynnym systemem kartek na żywność, remanentów i pełnych konfliktów kolejek do sklepów. Gracze mają tu za zadanie zdobyć wszystkie produkty z listy zakupów i przynieść je do domu. W końcu nie tak łatwo upolować magnetofon lub dobre nici, więc w trakcie rozgrywki czeka nas wiele trudności i niespodzianek. Z kolei w “Jak to wtedy było?” gra odbywa się na zasadzie skojarzeń, które mają prowadzić do opowieści związanych z danym przedmiotem lub miejscem. Później pozostali gracze sprawdzają, jak wiele zapamiętali z usłyszanych wcześniej historii. Ten, kto słuchał uważnie, zwycięża, a w dodatku poznaje niezwykłe anegdotki z życia swoich bliskich.

Proste gry, w których liczy się strategia

Pozornie proste gry z niewielką liczbą elementów bywają niesłusznie odrzucane jako łatwe i przewidywalne. Nic bardziej mylnego! Tego typu planszówki wymagają często wzmożonego skupienia i zaplanowania określonej strategii, przez co zachęcają do myślenia i kreatywności. Przykładowymi grami tego typu mogą być “Sen” oraz “Kruki”, oparte na motywach rodem z marzeń sennych. W “Śnie” układamy własną historię, w której zwycięża osoba mająca jak najmniej punktów. Z kolei w “Krukach” przemierzamy magiczne krainy, przez które musimy jak najszybciej dotrzeć do celu. Tutaj każdy ruch ma znaczenie, a przeciwnik nieustannie czyha na nasze potknięcie lub na możliwość skorzystania z karty specjalnej, która udaremni nasze wysiłki. Te estetyczne i aktywizujące umysł gry zapewnią dorosłym wielogodzinną rozrywkę.

 

Share